Název

Popis

7.4. jsme se připojili k celostátní akci Ukliďme svět, ukliďme Česko. Členové SDH Žiželice a několik dobrovolníků se pustilo do úklidu míst, která jsme pokládali v naší obci a jejím okolí za nejvíce znečištěné. V letošním roce jsme si chtěli vyzkoušet, kolik času a lidí je ke sbírání odpadu, jeho odvozu a následně vytřídění potřeba. A zjistili jsme, že obojího je potřeba hodně :-)

Proto se příští rok zúčastníme znovu a už nyní víme, že oslovíme mnohem více lidí, protože si to všechny naše obce zaslouží, vzhledem k nedostatku pytlů jsme totiž nestihli uklidit vše, co jsme měli v plánu.

Jen stručně – ze dvou skládek a z okolí tří silnic vedoucích do naší obce jsme nashromáždili přibližně 155 pneumatik, 30 kg železa (vezeme do sběru) a plechovek, 160 kg skla (odvezeno do kontejneru na tříděný odpad) 25 kg plastů (odvezeno do kontejneru na tříděný odpad) a odhadujeme, že cca 300 kg směsného odpadu. Našlo se i několik injekčních stříkaček, které jsme zlikvidovali do nádoby na ně určené za pomoci pracovnice K-centra Žatec – Míši Švejdové.

Dále jsme našli několik kusů nábytku, který zlikvidujeme do kontejneru na tento odpad dodatečně.

Naše poděkování patří dobrovolníkům:

Marie Kočková, Jarka Darvašová, Emília Urbánková, Tomáš Berky, Nikola Binderová, Tomáš Večeře, Stáňa Jančová, Bc. Helena Makuková, Míša Švejdová, Tereza Hosťáková, Míra Sambor,

dále hasičům:

Petr Marek, Zdeněk Urbánek, Jaroušek Odvárka, Zuzka Hovorková, Martin Oppel, Lenka Urbánková

Moc, moc děkujeme! A jestli vás ta dřina neodradila, budeme se těšit příští rok znovu :-)

Na všechny čekala po práci zasloužená odměna ve formě výtečného guláše od pana Vládi Kočky, kterému tímto také velice děkujeme.

V neposlední řadě patří náš dík také organizaci Ukliďme Česko, která nám poskytla několik pytlů a pracovních rukavic, Obecnímu úřadu Žiželice, zastoupenému úžasnou místostarostkou Helenkou Makukovou, který nám zajistil chybějící rukavice, pytle a postará se také o odvoz odpadu.

Hasiči Žiželice

Období

• 131 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Sony DSC-HX300

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat