Název

Popis

Martin Nedelka. Narodil se s postižením, kvůli kterému se nenaučil číst ani psát, ačkoli už je dávno dospělý (ale s telefonem, a internetem zvlášť, si rozumí jako málokdo :-D ) Jinak je to soběstačný a veselý kluk. Tatínek se o něj už pěknou řádku let stará úplně sám a jen kvůli tomu, aby mohl chodit do práce, využívá přes týden stacionář organizace Kamarád Lorm.

Martínka a jeho taťku zná naše paní starostka a dozvěděla se, že má moc rád hasiče. Byli jsme proto požádáni, jestli bychom ho v rámci kondičních jízd nesvezli v našem hasičském autě. A aby to nebylo jen o té jízdě, připravili jsme si pro něj malé překvapení.

Spolu s panem Nedelkou bylo domluveno, že si je přijedeme vyzvednout v sobotu dopoledne přímo k nim domů. Prý to dalo taťkovi strašnou práci, aby se nepodřekl, ale vydržel :-) Nakonec se oba dočkali a 12.6. lehce po půl jedenácté jsme dorazili do Žatce. Čekal tam na nás před vchodem klučina oblečený v hasičské pracovní uniformě a oči mu zářily jak hvězdičky. Myslím, že nás všechny to na chvilku dojalo, jak málo může někomu stačit ke štěstí. Ta radost byla tak upřímná! Po krátkém seznámení jsme Martínka usadili na čestné místo do kabiny vedle našeho velitele a my ostatní jsme si sedli dozadu a okýnkem pozorovali, jak najednou povyrostl a jak rychle se vžil do role hasiče. Bylo vidět, jak se cítí důležitě a jak moc si to užívá, když si vystrčil ruku z okna a mazácky se chytil za střechu. Párkrát jsme si během jízdy navzájem zamávali a uháněli jsme ke zbrojnici.

Velitel provedl Martínka i jeho tatínka naší skromnou hasičárnou, ukázal výstroj i výzbroj a zázemí, které obec poskytuje své jednotce. Mezitím jsme připravili venku před vrata dráhu. Oba návštěvníky jsme oblékli do zásahových obleků, protože na takovou akci musí být hasiči minimálně dva. Hoří pizzerie!!. A vyrážíme na zásah – na začátku dráhy smotat hadice, následně museli oba hasiči odvalit barel k místu, kde čekaly kbelíky s vodou, každý pak uchopil jeden z nich a donesl jej k ruční stříkačce. Tu naplnili až po okraj, taťka pumpoval, Martínek hasil a hasil a hasil, až uhasil!! Pizzerie sice lehla popelem, ale požár se nikam nerozšířil a nikdo nebyl zraněn. Nebo že by ano? Máme tu raněného hasiče – zřejmě se nadýchal kouře – rychle nosítka! Ukládáme na ně Martínka a rychle ho odnášíme na čistý vzduch do hasičské zbrojnice. Naštěstí šlo jen o improvizaci. Toho nejšikovnějšího hasiče jsme za skvěle odvedenou práci odměnili balíčkem a i jeho pomocník tatínek od nás dostal malou drobnost.

Po tak náročném zásahu bylo nutné se posilnit a o to se postarala naše paní starostka, která nám všem přivezla pizzu.

Bylo to úžasné dopoledne, na které budeme všichni jistě dlouho vzpomínat. Bylo nám ctí, že jsme mohli udělat radost jednomu úžasnému klukovi a jeho ještě úžasnějšímu tatínkovi. Oba dva pak velitel vyvezl ještě na projížďku, na jejímž konci jsme se rozloučili. Určitě jsme se ale neviděli naposledy :-)

Období

• 74 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Sony DSC-HX300

Kategorie a štítky

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat